TASLAK BİLİMSEL PROGRAM


13 MART 2021
10:00-10:15 AÇILIŞ Dr. Sühan Ayhan, Dr. Şükrü Yazar
10:15-12:00 OTURUM 1: MEDİKAL ESTETİK UYGULAMALAR
Oturum Başkanları: Dr. Murat Topalan, Dr. Billur Sezgin Kızılok
10:15-10:30 Medikal Estetik Uygulamalarının Tarihsel Gelişimi Dr. Derya Özçelik
10:30-10:45 Medikal Estetik Uygulamaların Yükselişi Dr. Akın Yücel
10:45-11:00 Medikal Estetik Uygulamalarda Alan İhlalleri Dr. Sühan Ayhan
11:00-11:15 Mediko-legal Sorunlar Dr. Atilla Arıncı
11:15-11:30 Yüz Anatomisi, Tehlikeli Alanlar Dr. İsmail Kuran
11:30-11:45 Hasta Değerlendirme ve Planlama Dr. Reha Yavuzer
11:45-12:00 Tartışma
12:00-13:00 ARA
13:00-15:00 OTURUM 2: KLİNİK YÖNETİMİ
Oturum Başkanları: Dr. Onur Egemen, Dr. Nihal Durmuş Kocaaslan
13:00-13:15 Klinik Yönetimi Dr. Kırdar Güney
13:15-13:30 Dijital Klinik Yönetimi Erdem Tüzün
13:30-13:45 Fotograflama - Arşivleme Dr. Bülent Saçak
13:45-14:00 Sosyal Medya ve Plastik Cerrahi Aslı Delikara
14:00-14:15 Marka Oluşturma Dr. Erdem Aksoy
14:15-14:30 Uluslararası Hasta Yönetimi Dr. Hakan Gence
14:30-14:45 Muayenehaneler İçin Çalışma Hukuku Av. Kürşat Bafra
14:45-15:00 Tartışma
15:00-15:15 ARA
15:15-17:30 OTURUM 3: NÖROTOKSİN UYGULAMALARI
Oturum Başkanları: Dr. Koray Coşkunfırat, Dr. Mert Çalış
15:15-15:30 Botilinum Toksini ve Kullanım Alanları Dr. Ulvi Güner
15:30-15:45 Üst Yüz Uygulamaları Dr. Yiğit Tiftikçioğlu
15:45-16:00 Nörotoksin Uygulamaları ile Kaş Şekillendirme Dr. Serhan Tuncer
16:00-16:15 Alt Yüz ve Boyun Uygulamaları Dr. Şakir Ünal
16:15-16:30 Diğer Uygulamalar Dr. Alparslan Topçu
16:30-16:45 Nörotoksin Komplikasyonları ve Yönetimi Dr. Çiğdem Ünal
16:45-17:00 Tartışma
17:00-17:30 Seltek - Gözaltı Işık Dolgusu (Uygulama) Dr. İsmail Küçüker
17:30-17:45 ARA
17:45-20:15 OTURUM 4: DOLGU UYGULAMALARI
Oturum Başkanları: Dr. Ersoy Konaş, Dr. Osman Akdağ
17:45-18:00 Dermal Dolgular ve Çeşitleri Dr. Seyfi Akbay
18:00-18:15 Üst Yüz Uygulamaları Dr. Osman Şenel
18:15-18:30 Orta Yüz Uygulamaları Dr. Şükrü Yazar
18:30-18:45 Burun Uygulamaları Dr. Uğur Anıl Bingöl
18:45-19:00 Dudak Uygulamaları Dr. Mehmet Gencer
19:00-19:15 Alt Yüz Uygulamaları Dr. İsmail Küçüker
19:15-19:30 Dolgu Komplikasyonları ve Yönetimi Dr. Selahattin Özmen
19:30-19:45 Tartışma
19:45-20:15 Allergan – Dudak Uygulaması (Uygulama) Dr. Reha Yavuzer, Dr. Serhan Tuncer
14 MART 2021
10:00-12:15 OTURUM 5: ENERJİ TEMELLİ SİSTEMLERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME
Oturum Başkanları: Dr. Erol Benlier, Dr. Yalçın Yontar
10:00-10:15 Hangi Hastaya Hangi Lazer? Dr. Hüseyin Güner
10:15-10:30 Fraksiyonel Lazer Dr. Melike Erdim
10:30-10:45 Thulium Lazer Dr. Gülsüm Tetik
10:45-11:00 Radyofrekans Temelli Sistemler Dr. Duygu Aksoy
11:00-11:15 Mikroneedle Radyofrekans Uygulamaları Dr. Gaye Toplu
11:15-11:30 Ultrason Temelli Sistemler Dr. Eksal Kargı
11:30-11:45 Vasküler Lezyonlara Lazer Uygulamaları Dr. Ali Gürlek
11:45-12:00 Akne İzi Tedavisinde Kombine Yaklaşımlar Dr. Esra Çelik Şenel
12:00-12:15 Tartışma
12:15-13:15 ARA
13:15-14:45 OTURUM 6: KOMBİNE TEDAVİLER
Oturum Başkanları: Dr. Ayşin Karasoy Yeşilada, Dr. Sinem Çiloğlu
13:15-13:30 Cilt Analizi ve Yapısına Göre Tedavi Planlaması Dr. Ayşegül Saltat
13:30-13:45 Medikal Estetik Uygulamalarda Bütüncül Yaklaşım Dr. Aydın Gözu
13:45-14:00 Dolgular ve Cihazlarla Kombine Yüz Gençleştirme Dr. Başar Kaya
14:00-14:15 Yüzde Leke Tedavisi Dr. Güneş Ertürk
14:15-14:30 Mezoterapi ve Uygulama Alanları Dr. Saffet Örs
14:30-14:45 Tartışma
14:45-15:00 ARA
15:00-16:30 OTURUM 7: HÜCRESEL TEDAVİLER
Oturum Başkanları: Dr. Gaye Filinte, Dr. Kemal Fındıkçıoğlu
15:00-15:15 Yüz Bölgesinde Ayarlanabilir Rejeneratif Yağ Doku ve Mekanik Stromal Hücre Uygulamaları Dr. Eray Çopcu
15:15-15:30 Kök Hücreden Zengin Yağ Uygulamaları Dr. Zekeriya Tosun
15:30-15:45 Kişiye Özel Hücresel Dolgular Dr. Gürsel Turgut
15:45-16:00 PRP ve Stromal Vasküler Fraksiyon Uygulamaları Dr. İbrahim Vargel
16:00-16:15 Hücresel Ürünler ile Yapılan Tedavilerde Hayaller ve Gerçekler Dr. Mustafa Keskin
16:15-16:30 Tartışma
16:30-16:45 ARA
16:45-17:45 14 MART TIP BAYRAMI ÖZEL OTURUMU
Oturum Başkanı: Dr. Sühan Ayhan
16:45-17:15 Çağdaş Tıbbiye'ye İlk Adım ve 14 Mart Dr. İbrahim Yıldırım
17:15-17:45 Kurtuluşun ve Kuruluşun Hekimleri Dr. Serra Menekay
17:45-18:00 ARA
18:00-20:15 OTURUM 8: ASKILARLA YÜZ GENÇLEŞTİRME
Oturum Başkanları: Dr. Burak Kaya, Dr. Anıl Demiröz
18:00-18:15 İp Askılarının Çeşitleri ve İple Yüz Germe Dr. Naci Çelik
18:15-18:30 Orta Yüz ve Çenede İp Askı Uygulamaları Dr. Tunç Tiryaki
18:30-18:45 Kaş Asmada Farklı Teknikler ve İp Seçenekleri Dr. Aydın Saray
18:45-19:00 Boyun İp Askı Uygulamaları Dr. Cem Payaslı
19:00-19:15 Dolgu Enjeksiyonu ve Kombine İp Uygulamaları Dr. Zafer Atakan
19:15-19:30 Yüzde İp Uygulamalarında Komplikasyon Yönetimi Dr. Cenk Demirdöver
19:30-19:45 Tartışma
19:45-20:15 Ekson Farma - Spring Thread ile Badem Göz ve İple Bişektomi Görüntüsü (Uygulama)
Dr. Naci Çelik
20:15-20:30 KAPANIŞ